Delta Otomasyon

DELTA Otomasyon Ürünleri Paylaşım Platformu

Giriş |  Kayıt

Forum kilitlendi Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 1 mesaj ] 

20 Haz 2015, 11:07

Çevrimdışı
DELTA
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 19 Ağu 2014, 08:13
Mesajlar: 3496

DTC1000 Modülün Fabrika ayarlarındaki varsayılan Haberleşme Protokolleri 7,E,1,9600 ve istasyon numarası ‘1’ dir. DTCOM yazılımı ile bu ayarlar dışında farklı bir Protokol veya istasyon numarası verilecek ise aşağıdaki adımları sırası ile uygulayınız.

1.Adım: DTCOM Yazılımını açın, SET simgesine tıklayıp DELTA DIGITAL CONTROLLER pencersinden RS-485 dönüştürücünüzün Com Port Bağlantı noktasını seçtikten sonra ‘’Auto Detect’’ Butonuna tıklayın

Eklenti:
DTC1000 DTC2000 Haberleşme ayarları1.jpg


2.Adım: Açılan Pencerede Adress, Baud Rate, Bit Length, Parity, Stop Bit, Protocol kısımlarını Haberleşme protokollerinize uygun bir şekilde girdikten sonra START tuşuna basarak Dönüştürücünüze bağlı olan DTC1000 ve DTC2000 modüllerinizi aratabilirsiniz. Arama sonucunda DTC1000/DTC2000 modülleriniz istasyon numarası sırasına göre listelenecektir.

Ekteki örnekte; 01H-10H arası istasyon adreslerine ve 7,E,1,9600,ASCII protokollerine sahip modülleri bulmak için konfigre edilmiştir. Eğer bu parametrelerden bir veya birkaçını bilmiyorsanız ilgili kısmı ‘’UNKNOW’’ olarak seçip tüm değerler için arama yapabilirsiniz.
Modülünüzün Haberleşme protokollerini hatırlamıyorsanız 3. Adımdaki anlatıma bakınız.

Eklenti:
DTC1000 DTC2000 Haberleşme ayarları2.jpg


3.Adım: DTC Modülünün ilk enerjilenme anından bir saniye sonra, haberlesme protokolü Modül üzerindeki ledlerde görünecek ve haberleşme protokolü göründükten sonra da, haberlesme adresi ledler ile kodlanacaktır. Bu asamalardan sonra, çalısmanın normal olduğunu göstermek için LED ler devamlı yanacaktır.

Eklenti:
DTC1000 DTC2000 Haberleşme ayarları3.jpg


4.Adım: DTC Modülünüzün mevcut haberleşme ayarlarından farklı bir protokol ve istasyon numarası atamak istiyorsanız DTCOM yazılımından ‘ SET DTC ’ simgesine tıklayın ve açılan ‘DELTA DIGITAL CONTROLLER’ penceresinde üst kısıma mevcut haberleşme protokollerinizi ‘SET TO DTC ‘ başlığının altındaki kısma ise değiştirmek istediğiniz haberlşeme protokollerinizi girin. DTC1000 Modülünüze ilave DTC2000 Modülünüz bağlı ise ‘Communication Protocol Auto Synchronize’ check ini işaretleyip SET butonuna tıklayınız.

Eklenti:
DTC1000 DTC2000 Haberleşme ayarları4.jpg


5.Adım:DTC Modülünüzün Haberleşme ayarları başarılı bir şekilde değiştikten sonra ekrana aşağıdaki gibi uyarı gelecektir. Bu adımdan sonra cihazınızın enerjisini kesip yeniden enerjilendirdikten sonra cihaza erişiminiz yeni haberleşme ayarları üzerinden olacaktır. Cihazınızın haberleşme ayarlarının değiştiğini 2. Adımdaki anlatım ile teyit edebilirsiniz.


Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.

_________________
Açılan başlıklardaki sorularınızı mutlaka ürün kodları ile açıklayıcı bir şekilde belirtiniz.Alıntı ile cevapla
Başa Dön Başa Dön
  Profil
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Forum kilitlendi Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz


Geçiş yap:  


Powered by FAST © 2009