Delta Otomasyon

DELTA Otomasyon Ürünleri Paylaşım Platformu

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 

27 Eyl 2012, 21:10

Çok standart olarak projelerimde SS2 ve 7” ethernetli DOP-B kullanıyorum. Bir zamandır e-remote kullanıyorum ve uzaktan bir şeyler yapabilmenin avantajlarını gördüm. Forumda bazı bilgiler buldum ancak biraz bölük pörçük gibi, toparlama adına şunları soruyorum:

İnternet üzerinden:

1-) Ethernetli ekrana program atmak/çekmek hangi programla yapılır, nasıl yapılır, bir örnek?

2-)PLC’ye program hangi yollarla atılabilir/çekilebilir? SS2 yerine DVP28SV kullanmak en sağlıklı mısıdır? IFD9506 ya da IFD 9507 mi kullanmalıyız? IFD9506 ile IFD 9507 arasında uygulamada ne gibi bir fark vardır?

3-)E-remote’dan aynı anda birden fazla kişi izleyebiliyor sanırım ama mesela biri ekranda gezinirken veya parametre değiştiriken, diğerleri bir şey yapamıyor “Another one is using HMI, please wait a moment” gibi bir mesaj çıkıyor. Çok sayıda kişinin bakması sakıncalı mıdır? Burada herhangi bir karışıklık olur mu?

4-)Bir de artık screen editor güncellenmeyecek DOPSoft’tan devam edeceğiz, ancak ben screen editor ile bir programımı yapıp eremote’dan izlerken aynı programı DOPSoft ile açıp, yükledim, eremote hata verdi. Ayarlarda bir değişiklik yapmamıştım. Eremote: ver 2.00.02, build 2.00.02.0 yüklü ve DOPSoft 1.00.07 ile patchi yüklü. Hatayı kaydedemedim. Bu bununla uyumlu değil gibi bi mesajdı. Sorun sizce ne olabilir?

Teşekkürler

Başa Dön Başa Dön

27 Eyl 2012, 21:18

Aslında foruma biraz daha bakınca bir şeyler buldum, yine de cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Başa Dön Başa Dön

28 Eyl 2012, 08:08

DELTA
Kullanıcı avatarı

1-) DOPSoft üzerinden yükleme çekme yapabilirsiniz. Seçenekler / Çalışma orttamından yükleme birimini ethernet ayarlamanız yeterlidir.

2-) Eğerki ethernetli DOP a bağlı bir plc mevcut ise DOP üzerinden plc ye program yükleyebilirsiniz. Bunun için WPLSoft programında Seçenekler / Haberleşme Ayarında Arabirimi Direct Ethernet yapmanız gerekir. Önce gelen işlemleri işleyecektir.

3-) Birden fazla kişi bağlanabilir fakat işlem dop içerisindeki program ile senkronize yapıldığından ve dop ta aynı anda sadece bir işlem yapabileceğinden uyarı almaktasınız.

4-) Screen Editor yazılımı DELTA tarafından sonlandırılmıştır ve artık DOPSoft üzerinden devam edecektir. e-remote ile bağlanmak için e-remote ve DOPSoft yazılımlarının güncel enson versiyon olduğuna emin olunuz. Yoksa düşün versiyon e-remote ile güncel versiyon DOPsoft yazılımı yüklenmiş dopa bağlanamazsınız.

Forum Kuralları - Konu Açmadan Önce Okuyunuz...

Başa Dön Başa Dön
  Profil WWW

28 Eyl 2012, 10:07

Teşekkürler bunları deneyeceğim.

2. madde ile ilgili:

-burada plc SS2 olabilir mi?

-bu şekilde onlie olabiliyor muyum?

Başa Dön Başa Dön

28 Eyl 2012, 10:17

DELTA
Kullanıcı avatarı

PLC modeli fark etmez. Hali hazırda DOP ile haberleşen plc ye DOP ethernet portu üzerinden online olabilirsiniz.

Başa Dön Başa Dön
  Profil WWW

28 Eyl 2012, 10:35

Deneyeceğim, teşekkürler.

Başa Dön Başa Dön

14 Eki 2012, 20:40

Tamam internetten HMI'ya ve PLC'ye program yüklemeyi başardım.

Ancak ekran programında Controller Delta DVP PLC olunca WPLSoft'tan DirectLink Ethernet'ten atabildim.
Daha önceleri Delta Controller ASCII idi. ASCII olunca bu yükleme olmadı.Online da olamadım.

Bu konuda bir yorumunuz olabilir mi? yani bu iş için illa controller Delta DVP PLC olmalı mı?

Teşekkürler

Başa Dön Başa Dön

15 Eki 2012, 07:58

DELTA
Kullanıcı avatarı

Program yükleyebilmeniz için Delta DVP PLC driverı olmalıdır. Bu şekilde bağlı bir plc olduğu ekran tarafından bilinmekte ve ilgili direct ethernet yönlendirmeleri yapılmaktadır.

Başa Dön Başa Dön
  Profil WWW

15 Eki 2012, 09:14

Tamam, teşekkürler.

Başa Dön Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot], zühtü akbay

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz